Russian (CIS)Estonian - etEnglish (United Kingdom)
E.R.S. AS
Firmast

Aktsiaselts E.R.S. (AS Estonian Railway Services) loodi 2000. aastal ja on Baltimaade suurima iseseisva terminalide operaatori Liwathon E.O.S. tütarettevõte. AS-i E.R.S. eesmärgiks oli laiendada raudteekaubaveo teenuste ja teenusepakkujate valikut Eestis.

Esmalt vaid manöövritööde osutajast terminalides sai 2008. aastal täiemahuline raudteekaubaveo-ettevõte, mille kasutuses olev magistraal- ja manööverveduripark ning kõrgelt kvalifitseeritud ja kogenud personal tagab täies mahus transporditeenuste osutamise Narva, Koidula, Valga ja Petseri piirijaamade ja Eesti jäävabades sadamates asuvate terminalide vahel.

Lisaks transpordialastele tegevustele võimaldab AS-i E.R.S. kasutuses olev veduridepoo ning selles töötav kõrgkvalifitseeritud tööjõud ja tipptasemel tehnika osutada kõiki peamisi vedurite hooldus- ja remonditeenuseid. AS E.R.S. pakub oma klientidele täielikku raudteelogistika- ja transpordialaste teenuste paketti.


VEOEESKIRI

AS E.R.S. Vagunite tehnilise ja kommertsalase üleandmise kord, 30 12 2014.a


3. aprill 2019

Abu Dhabi ettevõte Liwathon ostab Vopak E.O.S.-i

Royal Vopak N.V. ja Global Ports Investments PLC teatasid täna, et müüsid Baltimaade suurima sõltumatu naftatoodete terminalioperaatori Vopak E.O.S kõik aktsiad Abu Dhabi ettevõttele Liwathon. Logistikaettevõtte uus nimi on Liwathon E.O.S.

Tehingule eelnevalt oli Royal Vopak 2018. aasta augustis teatanud, et ettevõte kaalub mõnede terminalide müüki.

Liwathoni äritegevuse fookus on vedelkütuste logistikal ja ladustamisel globaalsetel nišiturgudel.

"Tunneme heameelt Muuga sadamas tegutseva olulise terminaliettevõtte ostu üle. Hakkame koos kogenud juhtkonnaga ellu viima Liwathoni strateegiat, mis näeb ette vedelkütuste turgu teenindavate terminalide võrgustiku arendamist. Ettevõtte pädevus ja terminalitaristu on head eeldused Liwathon E.O.S.-i edasiseks arendamiseks", ütles Liwathoni juhatuse esimees Gert Tiivas.

"Kuna energiaturud on põhjalikult muutumas ja vedelkütuste globaalne nõudlus stabiilselt kasvab, siis näeme häid võimalusi meie meeskonna pädevuse rakendamiseks, et luua klientidele lisaväärtust," ütles Liwathon E.O.S.-i juhatuse esimees Arnout Lugtmeijer.

Suurbritannia investorile Barclay Rowlandile kuuluva Liwathoni peakorter asub rahvusvahelises finants- ja ärikeskuses Abu Dhabi Global Market (ADGM) Araabia Ühendemiraatides.

Tehingu hinda pooled ei avalikusta.

 


ERS System